Mazowsze, Zachodniopomorskie oraz Śląsk - m.in. tam w czwartek przechodziły burze. Mocno wiało i padało w wielu regionach Polski. "W stronę Sosnowca nadciąga burza. Wiatr złamał drzewo" - napisała na Gorącą Linię RMF FM pani Marlena.

"W Szczecinie oberwanie jakieś. Leje niemiłosiernie" - informowała pani Patrycja. Strażacy z woj. zachodniopomorskiego wzywani byli do usuwania z dróg powalonych drzew i wypompowywania wody z zalanych piwnic. Drzewo spadło na samochód, zalana piwnica w urzędzie gminy - usłyszeliśmy od jednego z funkcjonariuszy. Przez chwilę w Szczecinie bardzo mocno wiało i padało. Miejscami pojawił się też grad.

Podobnie było na Śląsku. Strażacy w całym regionie ponad 20 razy wyjeżdżali do usuwania skutków nawałnic. Konary blokowały jedną z dróg w Drogomyślu pod Cieszynem.W Wodzisławiu Śląskim zerwany został kabel energetyczny. W Jaworznie powalone drzewo przewróciło się na samochód. Na razie nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych.

Na tym niestety nie koniec pogodowych niespodzianek. Burza, która przeszła przez woj. warmińsko-mazurskie, wyrwała i połamała kilkadziesiąt drzew w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn. Pojedyncze konary spadły też na drogi w okolicach Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna i Giżycka. Sądzę, że zamkniemy się w sumie w 50 interwencjach, na szczęście nie są to zdarzenia poważne - powiedział dyżurny warmińsko-mazurskich strażaków. Nawałnica przeszła też przez mazurskie jeziora. Dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformował, że żeglarze zdołali schronić się w portach. Jedynie pojedyncze łodzie silny wiatr zepchnął w trzciny. Dzień obfitował w urazy. Jachty są śliskie, ludzie upadali i odnosili różne obrażenia, od zwichnięć i skręceń po złamania - dodał dyżurny MOPR.

Na Podkarpaciu silny wiatr uszkodził co najmniej kilka dachów.

Pan Kamil przesłał nam zdjęcia zrobione podczas burzy w okolicy Płońska na Mazowszu. Jak donosi nasz internauta w regionie grzmiało przez około 40 minut.

W nocy gwałtowana pogoda może dać się we znaki na obszarze województw: opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz częściowo w województwach: dolnośląskim, podkarpackim, lubelskim, podlaskim i łódzkim. W czasie burz może spaść 15-20 mm deszczu.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.