W wyniku nawałnic, które przeszły nad siedmioma powiatami województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, ponad 100 budynków jest uszkodzonych. Zginęła jedna osoba, 10 zostało rannych. Najbardziej ucierpiało Pomorze. Na Gorącą Linię RMF FM słuchacze i internauci przysłali zdjęcia i filmy.

Filmy i zdjęcia nadesłane na Gorącą Linię RMF FM

Pan Adam przesłał film pokazujący trąbę powietrzną, która przeszła przez miejscowość Barlewiczki koło Sztumu na Pomorzu:

Inne nagranie przedstawiające trąbę powietrzną nadeszło na Gorącą Linię RMF FM z miejscowości Ryjewo w powiecie kwidzyńskim:

Tą samą drogą dotarły do nas również zdjęcia z Pelplina na Pomorzu. Koło Pelplina przechodzi trąba powietrzna. Są mocne opady deszczu i gradu - napisała pani Ola, autorka tych zdjęć:

Niesamowite zdjęcia zrobił w miejscowości Wycinki Benedykt.

Trąbę powietrzną w pomorskiej miejscowości Mątowskie Pastwiska (powiat kwidzyński) sfotografowała pani Martyna...

...a w powiecie sztumskim uwiecznił ją pan Janusz:

Ze Sztumu otrzymaliśmy również zdjęcia zniszczeń po przejściu trąby powietrznej. Ich autor, pan Adrian, podsumował sytuację jednym słowem: Tragedia.

Serię zdjęć pokazujących trąbę powietrzną w Sztumie i zniszczenia, jakie poczyniła, nadesłał również na Gorącą Linię RMF FM użytkownik o nicku ar156:

Napisała też do nas pani Magdalena: Nad jeziorem Barlewickim koło Sztumu (woj. pomorskie) przeszła trąba powietrzna. (...) Trąba zniknęła, po czym zaczęła się tworzyć na nowo nad polami w kierunku Dzierzgonia. Oto zdjęcie nadesłane przez naszą słuchaczkę:

Żywioł przeszedł także przez Stary Targ w powiecie sztumskim. Zdjęcia wysłał na Gorącą Linię RMF FM pan Jarosław:

Pani Iwona przysłała nam zaś zdjęcia z podróży. Jesteśmy na trasie od Bydgoszczy do Gniezna. Takie widoki za i przed nami. Uwaga na drodze, pada deszcz - napisała w MMS-ie:

Pan Łukasz nadesłał natomiast zdjęcie gradu, jaki spadł w gminie Morzeszczyn w powiecie tczewskim na Pomorzu: