Od wtorkowego poranka kłopoty z przejazdem na autostradzie A2 w Świecku w kierunku granicy z Niemcami. Jak ostrzegacie na Gorącą Linię RMF FM momentami korek ma około 15 kilometrów. W Niemczech po dwóch świątecznych dniach i przymusowym postoju, ciężarówki wyruszyły na trasy.

Osiem kilometrów stanąłem godzinę temu, od granicy, od samego przejścia. Zjazd na Słubice i Zieloną Górę również jest zablokowany. Od bramek do granicy to jest półtorej godziny stania - powiedział RMF FM przed godziną 6 rano nasz słuchacz pan Marcin. 

Dla Niemców był to długi weekend. Przez trzy dni ciężarówki nie mogły do tego kraju wjeżdżać, a teraz jak ruszyły to zablokowały najpopularniejszy wjazd od strony Polski. Dlatego jeśli jeszcze nie utknęliście w korku to pomyślcie nad innymi trasami. Słubice i Kostrzyn to warianty na północ od Świecka. Polecamy też Gubin. To rozwiązania dla samochodów osobowych. Czas, który stracicie na dojeździe do mniejszych przejść, na razie jest krótszy niż postój na A2. Ostatni autostradowy węzeł, z którego jeszcze można uciec to Rzepin.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ug)