W centrum Katowic ciężarówka zderzyła się z miejskim autobusem. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W wypadku, do którego doszło przed godziną 13, rannych zostało dziewięć osób, a nie siedem, jak początkowo informowano.

W autobusie jadącym do Jaworzna podróżowało 40 osób. W pewnym momencie w tył pojazdu uderzyła ciężarówka wioząca piasek. 

Jak informuje reporter RMF FM, do wypadku doszło na wzniesieniu, na prostym odcinku drogi. Ciężarówka i autobus jechały w tym samym kierunku. Ciężarówka musiała mocno uderzyć w tył autobusu, bo oba pojazdy są zakleszczone. 


Około godziny 14 wszystkie ranne osoby zostały już zabrane do szpitali. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy, którzy usuwali z jezdni olej, który wyciekł z uszkodzonego autobusu. Droga Katowice-Jaworzno była przez kilka godzin zablokowana. 

Według przekazanych nam informacji, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Na razie nie są znane przyczyny tego zdarzenia. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, podobnie jak kierujący autobusem - powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara. Jak dodała, kierowca ciężarówki jest jednym z poszkodowanych.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ug, az)