Miał trafić na sądową salę - uciekł z policyjnego konwoju. Policja szuka 27-latka, który rano zbiegł z konwoju w Ostródzie w woj. warmińsko-mazurskim. Zarządzono alarm i wprowadzono blokady dróg. Informację o tym dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Wydział kontroli wewnętrznej wysłany z Olsztyna ma wyjaśnić, jak mężczyźnie udało się uciec z konwoju. Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że mężczyzna uwolnił się z kajdanek podczas jazdy. Gdy policyjny samochód zatrzymał się już na sądowym parkingu i jeden z trzech konwojentów otworzył drzwi, mężczyzna zbiegł. Mężczyzna był przewożony do sądu z zakładu karnego w Iławie.

Zbieg - jak ustalił dziennikarz RMF FM - to mieszkaniec Ostródy, skazany za włamania i kradzieże. Miał być sądzony za kolejne włamania. Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał list gończy za Adamem Żukowskim oraz zezwolił na publikację jego wizerunku. Ma około 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, jest ogolony na łyso. Ubrany był w niebieski podkoszulek szare spodnie. Cechą charakterystyczną jest duży tatuaż na karku. 

W powiecie ostródzkim zarządzono alarm, co oznacza wezwanie na służbę wszystkich policjantów. Sprowadzono psy tropiące z przewodnikami a na drogach wyjazdowych ustawiono blokady.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mpw)