Żona premiera Włoch Silvio Berlusconiego chce rozwieść się z mężem. Veronica Lario potwierdziła doniesienia prasowe na ten temat w wypowiedzi dla agencji Ansa. Informację podały wcześniej dzienniki "La Repubblica" i "La Stampa". Spuszczam zasłonę nad moim życiem małżeńskim - tak Lario miała skomentować sprawę w wywiadzie dla "La Repubbliki". Zapewniła też podobno, że chce rozwodu bez rozgłosu i starcia.

Wyjaśniając powody swej decyzji Lario podkreśliła, że drogi jej i męża rozeszły się w wymiarze uczuciowym i osobistym.

Decyzja premierowej została ujawniona zaledwie kilka dni po publikacji ostrego oświadczenia, w którym Veronika Lario skrytykowała partię swego męża za plany wystawienia kandydatur młodych telewizyjnych gwiazdek i aktorek w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Oświadczenie opublikowanio w momencie, gdy Berlusconi przebywał w Warszawie.

Lario wyraziła również oburzenie faktem, że jej mąż bawił się na 18. urodzinach marzącej o karierze telewizyjnej dziewczyny z Neapolu. Właśnie to wydarzenie, opisane w gazetach 28 kwietnia, miało według dziennika "La Repubblica" przesądzić o jej postanowieniu.

Obecnie przypomina się, że już w nagłośnionym przez włoskie media oświadczeniu żona premiera wypomniała mu, iż mimo zaproszenia nie pojawił się na osiemnastych urodzinach żadnego z trojga ich dzieci. Odnosząc się do tego wydarzenia Lario, cytowana w niedzielnym artykule, oświadczyła: Nie mogę być z człowiekiem, który spotyka się z nieletnimi.

Rzymski dziennik pisze również, że żona Berlusconiego przyznała latem ubiegłego roku, iż od 10 lat rozważa możliwość separacji.

Gazeta zauważa, że Lario i wybrana przez nią adwokat przystępując do procedury rozwodowej chciały uprzedzić ewentualny ruch premiera. Liczyły się bowiem z tym, że byłby on gotów zwołać konferencję prasową, by ogłosić, że to on, a nie jego żona, zdecydował o rozwodzie.

Ansa podała natomiast, że w niedzielę rano Silvio Berlusconi wraz ze swym bratem Paolo opuścił Rzym i udał się do Mediolanu, gdzie mieszka jego żona. Po przyjeździe do rezydencji Arcore wydał krótkie oświadczenie. Stwierdził w nim: Jest to sprawa osobista, która sprawia mi ból i należy do sfery prywatnej i o której wydaje mi się stosowne nie mówić.

Silvio Berlusconi poznał Veronikę Lario, wówczas początkującą aktorkę, w 1980 roku. W następnych latach na świat przyszła trójka ich dzieci: Barbara (obecnie 24 lata), Eleonora (22 lata) i Luigi (20 lat). Ślub wzięli 15 grudnia 1990 roku.

Berlusconi ma także dwoje czterdziestoletnich dzieci z poprzedniego małżeństwa - Marinę i Piersilvio. Obecnie kierują oni jego telewizyjnym i finansowym imperium.