Numer dwa w Al Kaidzie, Ayman al Zawahiri wzywa talibów, by mimo śmierci swego przywódcy Mułły Dadullaha dalej walczyli z międzynarodowymi siłami w Afganistanie. W nagraniu, jakie pojawiło się we wtorek w Internecie al Zawahiri apeluje o dalsze ataki i zamachy, obiecując, że zwycięstwo jest coraz bliżej.

We wtorek w północno-zachodnim Afganistanie ponownie doszło do zamachu na żołnierzy sił NATO - zginął fiński żołnierz, dwóch Norwegów zostało rannych. Według policji wybuch nastąpił w odległości około 50 metrów od bazy sił ISAF, gdzie stacjonuje głównie norweski kontyngent.

Za kilkanaście dni zdolność bojową ma osiągnąć polski kontyngent wojskowy w Afganistanie - z polskimi żołnierzami, o tym jak się do tego przygotowują, rozmawiał specjalny wysłannik RMF FM Przemysław Marzec:

Sejmowa komisja obrony zwróciła się do MON o pilną informację na temat przygotowań do misji wojskowej w Afganistanie, w szczególności w sprawie domniemanej kradzieży i 

uszkodzenia sprzętu wojskowego. W niedzielę szef Dowództwa Operacyjnego gen. broni Bronisław Kwiatkowski poinformował, że część sprzętu wysłanego do Afganistanu zaginęła lub została uszkodzona. Mówił o uszkodzeniach zestawów części zapasowych, w tym apteczek technicznych oraz o mechanicznych uszkodzeniach powstałych prawdopodobnie w transporcie drogowym.