Apteki i przychodnie od 10 września powinny wiedzieć o wycofaniu nutramigenu – preparatu dla niemowląt. Jedna z serii tego produktu jest zanieczyszczona. Zakłady opieki zdrowotnej i apteki były o tym poinformowane - zapewnia rzecznik ministerstwa zdrowia.

Komunikat w tej sprawie niemal od miesiąca znajduje się na stronach Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Niektórzy aptekarze twierdzą jednak, że nikt ich nie zawiadamiał. To skandal - komentują lekarze. Nutramigenem karmi się noworodki, które nie mogą pić mleka matki i cierpią na alergię na białko.

Do tej pory nie otrzymaliśmy takiej informacji - twierdzi aptekarka z Wrocławia. Zaznacza, że apteki nie mają obowiązku przeglądania stron Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego:

We wrześniu Narodowy Instytut Leków zbadał jedną z partii gotowego do sprzedaży preparatu. Okazało się, że seria nutramigenu nr S 701320 nie odpowiada rygorystycznym normom jakości. W preparacie były zanieczyszczenia w postaci „brunatnych i czarnych cząstek oraz pojedynczych włókien”. GiF zakazał sprzedaży podejrzanej serii nutramigenu w puszkach po 425 g.