Norweg Tom Hilde wygrał drugi konkurs Pucharu Świata we włoskim Val di Fiemme. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Thomas Morgenstern, a trzecie Anders Jacobsen. Poważny kryzys dopadł Adama Małysza, który był 40. Najlepiej z Polaków wypadł Kamil Stoch. Zajął 19 miejsce.

Zwycięzca dzisiejszego konkursu po pierwszej serii zajmował dopiero czwarte miejsce, jednak świetny drugi skok dał mu zwycięstwo. Norwegowi „pomógł” trochę prowadzący po pierwszej serii Thomas Morgenstern, który zepsuł swoją drugą próbę.

Dwóch Norwegów na podium to dobra wiadomość dla ich trenera. Po braku sukcesów na początku sezonu, Mika Kojonkoski był ostatnio bardzo krytykowany przez media.

Polacy skakali bardzo słabo. Mocno przeziębiony Małysz po raz drugi z rzędu nie awansował do finałowej 30 i wyjedzie z Włoch bez punktów. Kamil Stoch po wczorajszym sukcesie – jakim niewątpliwie było 6 miejsce – znów zaprezentował się przeciętnie.