Liczba chorych na grypę i infekcje dróg oddechowych na Ukrainie zbliża się już do miliona. Wskutek epidemii zmarło dotychczas 155 osób, w tym jedenaście w ciągu minionej doby. To najnowsze dane ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia.

Nie ma podstaw do ogłaszania stanu wyjątkowego w związku z epidemią grypy na Ukrainie - oświadczył prezydent Wiktor Juszczenko w rozmowie ze stacją telewizyjną "5.Kanał". Wcześniej ukraińskie media spekulowały, że decyzja o stanie wyjątkowym mogłaby zapaść dzisiaj, kiedy w Kijowie... czytaj więcej

Według danych z niedzieli, od początku ogłoszonej 30 października epidemii grypy do lekarzy zgłosiło się z jej objawami 969 247 osób. A tylko w ciągu ostatniej doby było ich ponad 32 tysiące.

Najwięcej zachorowań nadal odnotowuje się w obwodach Ukrainy zachodniej, jednak grypa wciąż przesuwa się na wschód. Próg epidemiologiczny przekroczono już w czternastu spośród 24 ukraińskich obwodów.

Ministerstwo Zdrowia nadal nie podaje w swych codziennych komunikatach, ile osób zmarło w wyniku zwykłej grypy, a ile w następstwie grypy A/H1N1. Dane z piątku mówią o czternastu ofiarach śmiertelnych i 32 osobach zarażonych tym wirusem.