To 18-letni student biologii strzelał z broni palnej na terenie uniwersytetu w Heidelbergu (Badenia-Wirtembergia). Sprawca zastrzelił się po ataku, a kilka godzin później w wyniku ciężkich obrażeń zmarła młoda kobieta.

Sprawcą strzelaniny był 18-letni student biologii - poinformował wieczorem podczas konferencji prasowej Thomas Strobl, szef MSW Badenii-Wirtembergii.

Mężczyzna, który otworzył ogień w sali wykładowej na uniwersytecie, działał w pojedynkę. Nigdy wcześniej nie był karany na terenie Niemiec - dodał Strobl.

Minister potwierdził także, że młoda kobieta, która była jedną z czterech rannych w wyniku ataku osób, zmarła kilka godzin później w wyniku odniesionych obrażeń.

Napastnik posiadał podczas ataku dwie sztuki broni palnej, które kupił za granicą - dodał szef policji w Mannheim Siegfried Kollmar. Dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić informacji, w jakim kraju sprawca strzelaniny kupił broń.

Policja przeszukała już dom 18-latka w Mannheim, jednak na razie jest za wcześnie, aby wykryć motyw ataku - powiedział Andreas Herrgen, szef prokuratury w Heidelbergu.

Od początku jednak policja wykluczyła motywy religijne lub polityczne. Bardziej prawdopodobne wydają się problemy natury psychicznej lub psychologicznej - dodał Herrgen.