Do poniedziałku odroczony został proces Jakuba T., oskarżonego o gwałt na obywatelce Wielkiej Brytanii. Przed sądem w Exeter wystąpi wtedy kluczowy świadek prokuratury - biegły, który dokonał analizy porównawczej DNA pobranego w szpitalu od ofiary gwałtu i oskarżonego, od którego pobrano próbkę w Polsce.

Według prokuratora DNA obu próbek (spermy i śliny) pokrywa się, a wersja wydarzeń podana przez T. jest nieprawdziwa. Hart powiedział w pierwszym dniu procesu, że prawdopodobieństwo, iż gwałtu dokonał ktoś inny, wynosi jeden do miliarda.

Obrona kwestionuje dowód w postaci testu DNA, podobnie jak inny - zapis kamer ulicznych - i podtrzymuje wersję wydarzeń Jakuba T.

Polak został wydany władzom brytyjskim na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania w kwietniu 2007 roku. Jest podejrzany o brutalne zgwałcenie 48-letniej mieszkanki Exeter. Do przestępstwa miało dojść 23 lipca 2006 roku. Ofiarę gwałtu, o który oskarżony jest Jakub T., znaleziono nieprzytomną na ulicy Redlands Close w dzielnicy Whipton w Exeter.