Premier Finlandii podczas urlopu pojawiła się na festiwalu rockowym Ruisrock w Turku. Zdjęcie Sanny Marin, które udostępnili organizatorzy wydarzenia, robi w sieci furorę. Uwagę internautów zwróciła stylizacja fińskiej polityk.

Sanny Marin na Instagramie poinformowała, że rozpoczyna urlop. Udostępniła zdjęcie z mężem, piłkarzem Markusem Räikkönenem oraz przekazała, jakie są jej najbliższe plany. "Rozpoczynamy wakacje. Kierunek Turku w Finlandii i Ruisrock" - napisała fińska polityk.

Ruisrock to drugi najstarszy festiwal rockowy w Europie. Jest organizowany od 1970 roku na wyspie Ruissalo w Turku, w południowo-zachodniej Finlandii. Rockowe i metalowe zespoły z Finlandii oraz zagranicy grają na czterech scenach dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Na oficjalnych stronach imprezy opublikowano fotografię Sanny Marin. Fińska premier ubrana jest w czarną, skórzaną ramoneskę i dżinsowe, poszarpane szorty.

Jej stylizacja wzbudziła zachwyt wielu internautów. "Nawet nie próbujcie udawać, że wasz premier jest taki 'cool' bez wysiłku, jak Sanna Marin na festiwalu Ruisrock w ten weekend" - napisał dziennikarz Euronews David Mac Dougall.

"Jednak 'fajny' nie jest tym, czego ludzie potrzebują od premiera" - opisał mu jeden z internautów.

Najmłodsza premier na świecie

36-letnia Sanna Marin jest najmłodszym premierem w historii Finlandii i jednocześnie najmłodszym na świecie urzędującym obecnie szefem rządu. Została wychowana przez dwie lesbijki. Swoją karierę zawodową zaczęła po skończeniu gimnazjum od pracy w piekarni. Mówi się o niej, że jest przedstawicielem nowego pokolenia polityków.

Premier Finlandii ukończyła prawo administracyjne, trenowała piłkę nożną i koszykówkę. W wieku 27 lat została przewodniczącą rady miasta Tampere, a w 2015 roku posłanką z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Finlandii.