„Złotka” zrobiły kolejny krok w drodze na szczyt. Polskie siatkarki wygrały z reprezentantkami Belgii 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) w meczu drugiej rundy siatkarskich mistrzostw Europy i awansowały do półfinału rozgrywek.

Pierwsza odsłona meczu zdecydowanie należała do Polek. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Marco Bonitty zeszły przy prowadzeniu 8:4. Na drugiej przerwie było już 16:11. „Złotka” kontrolowały przebieg seta i wygrały go do 18.

Drugi set to popisowa gra w wykonaniu polskich zawodniczek. „Złotka” rozpoczęły tę partię od prowadzenia 4:1. Belgijki w żadnym momencie nie mogły zagrozić Polkom. Nasze siatkarki zdecydowanie i skutecznie atakowały; ostatecznie wygrały drugą partię do 20.

Trzeci set był już bardziej wyrównany. Na początku tej partii rywalki prowadziły 5:3. Później jednak drugi oddech złapały polskie zawodniczki. Doprowadziły do remisu 7:7 i sukcesywnie powiększały przewagę nad Belgijkami. Na drugiej przerwie technicznej Polki prowadziły 16:11. W końcówce seta gładko poradziły sobie z przeciwniczkami i wygrały go do 19. „Biało-czerwone” wygrały cały mecz 3:0 i awansowały do półfinału mistrzostw Europy.

Belgia - Polska 0:3 (18:25, 20:25, 19:25)

Belgia:

Dirickx, Bland, Coppe, Vandersteene, Wittock, van Damme, Szczygielska (libero) oraz Vaerenbergh, Gillis.

Polska:

Skowrońska, Dziękiewicz, Glinka, Sadurek, Rosner, Liktoras, Zenik (libero) oraz Mirek, Podolec.

We wtorek polskie siatkarki również w świetnym stylu pokonały Serbki 3:0. W czwartek na zakończenie rozgrywek drugiej rundy ME Polki zmierzą się z Holenderkami.

Do półfinałów awansowały także Rosjanki i Włoszki. Aktualne mistrzynie świata rozprawiły się z Niemkami 3:0. Drużyna z Italii równie gładko wygrała z Turcją.