Perfumy i markowe ubrania znaleźli policjanci w mieszkaniu pod Trapani, które służyło za kryjówkę Matteo Messiny Denaro ukrywającemu się od 30 lat przed wymiarem sprawiedliwości. "Boss wszystkich bossów" został zatrzymany w poniedziałek przez karabinierów w prywatnej klinice w Palermo, stolicy włoskiej Sycylii. Kiedy był wyprowadzany przez mundurowych, dziennikarze wypatrzyli na jego nadgarstku zegarek wart 35 tysięcy euro.

Włoska policja przeszukała mieszkanie, które służyło za kryjówkę poszukiwanemu od trzech dekad 60-letniemu dziś szefowi mafii sycylijskiej Matteo Messinie Denaro. 

Mieszkanie w nowoczesnym budynku znajduje się blisko centrum miasteczka Campobello di Mazara, położonego zaledwie kilka kilometrów od rodzinnej miejscowości mafioso, Castelvetrano. W mieszkaniu nie było broni, były za to perfumy oraz ubrania znanych i luksusowych marek

Szef karabinierów Pasquale Angelosanto uważa, że lokal był użytkowany od dłuższego czasu. 

Messina Denaro został zatrzymany w poniedziałek w prywatnej klinice w Palermo, w której już od pewnego czasu przechodził kurację po operacji onkologicznej. W chwili aresztowania miał na ręce zegarek wart 35 tysięcy euro. Włoskie media od razu przypomniały, że młodości Denaro słynął z towarzystwa pięknych kobiet, szybkich samochodów, drogich okularów przeciwsłonecznych i ubrań.

Piszą także o tym, że po zatrzymaniu mafioso od razu został wywieziony z Sycylii. Samolot z "ostatnim ojcem chrzestnym" późnym popołudniem wylądował w północnym regionie Włoch, w Abruzji. Władze nie ujawniają, gdzie konkretnie jest przetrzymywany. Prokuratura powiedziała tylko, że Denaro mimo choroby nowotworowej jest w stanie przebywać w zakładzie zamkniętym. 

Matteo Messina Denaro został dwukrotnie skazany zaocznie na dożywocie. Jest ostatnim zleceniodawcą i organizatorem mafijnych zamachów we Włoszech w latach 1992-1993, w których zginęli sędziowie śledczy Giovanni Falcone i Paolo Borsellino i gdy doszło do ataków w Rzymie, Florencji i Mediolanie. Zamachy te mafia przeprowadziła w ramach wojny wypowiedzianej państwu za aresztowanie ówczesnego szefa Cosa Nostry Salvatore Riiny. 

Denaro przyszedł na świat w słynnej sycylijskiej rodzinie mafijnej. Jego ojciec był capo w miejscowości Castelvetrano. Nauczył się obchodzić z bronią w wieku 14 lat, pierwszego morderstwa dokonał cztery lata później. Mafioso miał sam się przechwalać, że jego ofiarami można zapełnić niewielki cmentarz. Był do tego stopnia okrutny, że zabił i rozpuścił w kwasie 12-letniego syna nawróconego mafiosa. 

We wrześniu 2022 roku włoska policja ostrzegała, że Matteo Messina Denaro nadal kieruje mafią i wydaje rozkazy swoim żołnierzom ze swojej kryjówki położonej gdzieś w okolicach Trapani. Wtedy też dokonano aresztowań 35 osób, które miały tworzyć siatkę ochraniającą poszukiwanego przestępcę.