Niemieccy eksperci zapewniają, że telefony komórkowe nie są szkodliwe dla zdrowia! To odpowiedź na alarm międzynarodowej grupy badaczy, którzy w Paryżu ostrzegali, że komórki mogą zwiększyć ryzyko raka mózgu.

Niemieccy naukowcy badali wpływ promieniowania na nasz mózg. Te eksperymenty trwały przez ponad 6 lat i okazało się, że u testowanych osób nie było żadnych zmian, również tych genetycznych. Stwierdzono więc jednoznacznie, że telefony komórkowe nie są groźne. Nie ma też dowodów na to, że zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory u dzieci.

Tymczasem międzynarodowa grupa ekspertów powołuje się na inne badania przeprowadzone w Szwecji. Według nich, odnotowano większą liczbę nowotworów po tej stronie głowy, do której ludzie przykładają zazwyczaj komórkę w czasie rozmowy.

"Paryska grupa" odwraca więc pytanie: Czy jest 100-procentowa pewność, że komórki nie są szkodliwe na przykład dla dzieci? Takich dowodów niestety nie ma. Dlatego naukowcy z Niemiec uważają, że aby potwierdzić ich teorię potrzebne są kolejne eksperymenty i to trwające dziesiątki lat. Tylko wtedy można będzie w stu procentach powiedzieć, czy komórki nie mają wpływu na nasze zdrowie.