Niespodziewanie zakończyło się spotkanie 2-latki i węża. Gad ukąsił w usta dziewczynkę, która bawiła się w ogródku. W odwecie 2-latka ugryzła zwierzę. Wkrótce potem wąż zdechł - podaje „Newsweek”, powołując się na tureckie media.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 10 sierpnia w wiosce Kantar w Turcji, jednak dopiero w ostatnich trafiła na czołówki anglojęzycznych portali. Według relacji, sąsiadów dziewczynki zaalarmował krzyk 2-latki. Kiedy pojawili się w przydomowym ogródku, zobaczyli dziewczynkę z widocznym śladem po ukąszeniu i 50-centymetrowym wężem w... ustach.

Wąż, prawdopodobnie niejadowity, nie przeżył konfrontacji z 2-latką. Dziewczynka została z kolei zabrana do szpitala dziecięcego w Bingol. Po 24 godzinach obserwacji wypisano ją do domu.

W Turcji występuje 45 gatunków węży. 12 z nich jest jadowitych. Fakt, że po ukąszeniu 2-latka nie odniosła poważnych obrażeń wskazuje na to, że trafiła na niejadowitego gada.

Sąsiedzi powiedzieli mi, że prawdopodobnie córka złapała węża i wtedy on ją ukąsił - przekazał ojciec dziewczynki, który był w pracy, kiedy doszło do groźnej sytuacji.

Pod czyją opieką była dziewczynka, która została ukąszona? Tego nie ujawniono.