Anders Jacobsen przerwał treningi z powodu bólu kolana. Prowadzący w punktacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Norweg narzeka na kontuzję, której nabawił się przed tygodniem.

Dolegliwość nie jest poważna i nie przeszkadza w skokach, lecz powoduje, że treningi są utrudnione. Postanowiliśmy, że na wszelki wypadek Anders będzie miał przerwę w treningach do konkursu w Lillehammer - powiedział fizjoterapeuta Norwega Anssi Orri.

Odpoczynek jest bardzo potrzebny, ponieważ Anders jest po prostu przemęczony i fizycznie i psychicznie. Ten czas wykorzystamy na rozmowy i analizy. Mam nadzieję, że w Lillehammer nastąpi przełom, gdyż jest to skocznia, którą Anders zna najlepiej ze wszystkich obiektów, na których skakał, a przed własną publicznością z pewnością będzie się inaczej czuł - uważa trener Mika Kojonkoski.

Adam Małysz zdobył czwarty w swojej karierze Puchar Świata w skokach narciarskich! Polski mistrz wyprzedził 2. w klasyfikacji Norwega Andersa Jacobsena o 134 punkty. Trzeci w klasyfikacji Szwajcar Simon Ammann stracił do Małysza 286 punktów. czytaj więcej

Na pięć konkursów przed końcem rywalizacji w Pucharze Świata Norweg ma 60 punktów przewagi nad Adamem Małyszem w klasyfikacji generalnej cyklu. Podczas ostatnich zawodów w fińskim Kuopio polski mistrz zwyciężył we wspaniałym stylu. Anders Jacobsen był 10.