Ten film naprawdę chwyta za serce. 6-letnia Amerykanka Cammy cierpi na rzadką chorobę genetyczną - zespół Retta. Nie chodzi i nie mówi. Udało jej się jednak spełnić największe marzenie - strzelić gola razem z jej ulubionym hokeistą. Film, zamieszczony na oficjalnym profilu drużyny Chicago Blackhawks na Facebooku, obejrzały już ponad 4 mln użytkowników.

Z powodu choroby Cammy nie mówi. Może jednak komunikować się za pomocą specjalnej technologii, wykorzystującej ruch gałek ocznych. W ten sposób dziewczynka przekazała swoim rodzicom, że jej marzeniem jest zdobycie bramki razem z Duncanem Keithem, zawodnikiem Chicago Blackhawks.

Marzenie się spełniło. 6-latka nie chodzi, ale udało się ją spionizować i przypiąć do ciała hokeisty za pomocą specjalnej uprzęży. Po raz pierwszy w życiu Cammy miała na nogach łyżwy i mogła cieszyć się jazdą na nich.

Bramka została zdobyta!

Zespół Retta jest ciężkim, kompleksowym schorzeniem neurologicznym. Występuje głównie u dziewczynek i kobiet. Objawy zespołu Retta mogą być początkowo niezauważalne, pojawiają się w kilka miesięcy po urodzeniu i stają się bardziej widoczne w drugim roku życia. Osoby cierpiące na zespół Retta są fizycznie głęboko niepełnosprawne i całkowicie uzależnione od pomocy otoczenia przez całe życie.