Reprezentacja Francji wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w piłce ręcznej. "Trójkolorowi" pokonali w Zagrzebiu gospodarzy turnieju, Chorwację, 24:19. Mecz był niezwykle zacięty, a na tablicy wyników przez znaczną jego część widniał najczęściej... remis.

Pierwszą bramkę finałowego pojedynku zdobył dla Chorwacji w drugiej minucie Cupic. Gospodarze nie mogli jednak długo cieszyć się z przewagi, bowiem już chwilę później wyrównał Sorhaindo. Po trzydziestu minutach wyrównanego pojedynku wynik meczu ustalił się na poziomie 12:11 dla Chorwacji.

Druga połowa spotkania pod względem tempa akcji i zaciętości nie ustępowała pierwszej. W ostatnich minutach meczu Chorwaci jednak jakby stracili koncentrację i zaczęli popełniać błędy. Francuzi wypracowali pięciobramkową przewagę i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa.

Obydwa zespoły zmierzyły się już wcześniej w mistrzowskim turnieju. W ostatnim spotkaniu II fazy grupowej Chorwaci pokonali reprezentację Francji 22:19. Jednak dla żadnej z drużyn tamten mecz nie miał większego znaczenia. Obie strony miały już wówczas zapewniony awans do półfinałów, a trenerzy Lino Cervar i Claude Onesta pozwolili odpocząć swoim najlepszym zawodnikom.