Dwa śmigłowce zderzyły się w locie podczas ćwiczeń przed paradą Królewskiej Malezyjskiej Marynarki Wojennej. Na pokładach obu maszyn znajdowało się 10 osób. Żadna z nich nie przeżyła wypadku.

Jak poinformował portal telewizji BULETIN TV3 Malaysia, do wypadku doszło we wtorek o godz. 9:32 czasu lokalnego (godz. 3:32 czasu w Polsce) na terenie bazy marynarki wojennej w Lumut w stanie Perak w zachodniej części Półwyspu Malajskiego.

Informacji na temat wypadku - nawet w malezyjskich mediach - na razie nie ma za wiele.

Wiadomo jednak, że śmigłowce brały udział w ćwiczeniach przed paradą z okazji 90. rocznicy powstania Królewskiej Malezyjskiej Marynarki Wojennej (RMN). Uroczystość zaplanowano na sobotę.

Na nagraniach, które zostały udostępnione w mediach społecznościowych, widać kilka lecących nisko w szyku śmigłowców. Nagle jedna z maszyn przecięła wirnik drugiej, po czym obie runęły na ziemię.

Malezyjski minister obrony Mohamed Khaled Nordin powiedział, cytowany przez agencję Reutera, że śmigłowiec służący do operacji morskich zderzył się z maszyną wojskową Eurocopter Fennec.

Dowództwo RMN podało w komunikacie, że na pokładach obu maszyn znajdowało się w sumie 10 osób. Żadna z nich nie przeżyła katastrofy.

Ciała ofiar zabrano do szpitala wojskowego w Lumut w celu identyfikacji.

Królewska Malezyjska Marynarka Wojenna zapowiedziała, że przeprowadzi dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy.