Jest szansa, że tajemnica katastrofy Boeinga 757, który rozbił się we wtorek w Pensylwanii zostanie rozszyfrowana. Ratownicy pracujący na miejscu katastrofy, w lesie w okolicach Pittsburgha, znaleźli jedną z dwu czarnych skrzynek z tego samolotu. Odnaleziono równkież to samo urządzenie z samolotu, który uderzył w Pentagon.

Na znalezionej czarnej skrzynce samolotu, który rozbił się pod Pittsburghiem, nie ma zapisu głosów załogi - poinformowało FBI. Czarną skrzynkę znaleziono w kraterze, który powstał po uderzeniu samolotu. Źródła wojskowe jednocześnie podały, że na skrzynce pochodzącej z samolotu, który uderzył w Pentagon, zarejestrowane są wszystkie parametry.

Co to takiego - czarna skrzynka? Jest to niezwykle wytrzymała konstrukcja wielkości pudełka na buty, w której znajduje się aparatura zapisującą wszystkie parametry lotu. Druga czarna skrzynka, rejestruje ostatnie 30 minut rozmów w kokpicie. Jeśli uda się odczytać zapisy z czarnej skrzynki znalezionej koło Pittsburgha, wyjaśni się, co się stało z tym samolotem. Wcześniej pojawiły się spekulacje, że maszyna ta została zestrzelona przez myśliwce. Jednak FBI stanowczo temu zaprzeczyło.

23:40