Ciało Reginy Michalski, 96-letniej Amerykanki polskiego pochodzenia znaleziono w tym tygodniu w zamrażarce stojącej za jednym z domów w Chicago. W czwartek córka kobiety usłyszała zarzut ukrywania śmierci matki przez blisko dwa lata.

Evie Bratcher, córce Reginy Michalski postawiono w czwartek zarzuty ukrywania śmierci matki i posiadania fałszywego dowodu osobistego. Sędzia David Kelly, który zajmuje się sprawą twierdzi, że zarzuty brzmią "bardzo niepokojąco".

Policja interweniowała w domu Bratcher w poniedziałek, po tym gdy jej córka Sabrina Watson poprosiła o sprawdzenie, czy z jej babcią wszystko jest w porządku. Sabrina nie mogła się z nią skontaktować od kilku lat, a z matką nie utrzymywały relacji.

Funkcjonariusze w czasie przeszukania natrafili na zamrażarkę, w której było ciało 96-letniej kobiety. Według wstępnych analiz Regina Michalski zmarła w marcu 2021 roku, a przyczyna śmierci będzie możliwa do ustalenia dopiero po sekcji zwłok. 

W domu podejrzanej znaleziono rachunek za zakup zamrażarki wystawiony na tydzień przed śmiercią Michalski.

Sama Bratcher była wcześniej już skazana za fałszerstwo. Śledczy próbują ustalić, czy kobieta pobierała świadczenia z ubezpieczenia społecznego swojej matki już po jej śmierci.

Regina Michalski urodziła się w Polsce w 1926 r., gdzie przeżyła II wojnę światową - przekazał lokalny dziennik "Chicago Tribune".