Żona zmarłego przed rokiem Marka Grechuty odnalazła jego nieznane teksty – dowiedział się RMF FM. To cykl opisanych wierszem najciekawszych snów jednego z nawybitniejszych polskich artystów XX wieku. Nie jest wykluczone, że w oparciu o nie powstaną nowe piosenki.

Nie powstała do tego muzyka - powiedziała RMF FM Danuta Grechuta. Żona jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku przyznała, że jeszcze niewiele osób o istnieniu tekstów wie. Na pytanie, kto mógłby skomponować muzykę do wierszy, odparła: Przyznam szczerze, że chętnie bym wróciła, gdyby wyraził taką gotowość, do Jana Kantego Pawluśkiewicza. Posłuchaj:

We wtorek dla uczczenia Grechuty zabrzmi w południe na Rynku Głównym w Krakowie „Hejnał dla Marka”. Godzinę później na grobie artysty odsłonięty zostanie pomnik, a o godz. 18.30 odprawiona msza za spokój jego duszy w Bazylice Mariackiej.

Marek Grechuta - piosenkarz i kompozytor, wykonawca przebojów "Dni, których nie znamy", "Będziesz moją panią", "Niepewność" - zmarł 9 października ubiegłego roku w Krakowie w wieku 61 lat. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.