Miller, Jakubowska, Nikolski, Kwiatkowski i Czarzasty wysłali z korupcyjną propozycją do Agory Lwa Rywina – twierdzi Zbigniew Ziobro. Taka konkluzja w części raportu komisji śledczej napisanej przez posła PiS-u oburzyła Tomasza Nałęcza.

Grupa trzymająca władzę, która wysłała Lwa Rywina do Agory to – zdaniem posła Ziobro – premier Leszek Miller, szefowa jego gabinetu politycznego Aleksandra Jakubowska, Lech Nikolski, Robert Kwiatkowski i Włodzimierz Czarzasty. Zbiór tego rodzaju poszlak, który tutaj udało się nam zebrać podczas zeznań, podczas analizy dokumentów, twardego dysku (...) prowadzi do takiego wniosku, do takiej konkluzji - wyjaśniał poseł PiS.

Tak postawiona teza oburzyła jednak przewodniczącego komisji śledczej. Tomasz Nałęcz uważa, że w zebranym przez komisję materiale nie ma dowodów na to, by oskarżyć Leszka Millera o kierowanie grupą trzymającą władzę.

Wnioski Ziobry nie dziwią z kolei Jana Rokity. Lider Platformy Obywatelskiej uważa, że współsprawstwo ze strony Kwiatkowskiego, Jakubowskiej, Czarzastego i w pewnym sensie także Leszka Millera jest udowodnione.

08:20