Ministerstwo Zdrowia da więcej pieniędzy na zabiegi w Klinice Hematologii i Transplantologii Szpiku Kostnego w Katowicach. Jest to jedna z największych tego typu placówek w Europie. Gdyby nie zastrzyk finansowy z ministerstwa, w tym roku placówka mogłaby przeprowadzić zaledwie połowę z zaplanowanych ponad 170 przeszczepów szpiku.

Pieniądze zasilą konto kliniki najwcześniej w czerwcu. Pieniądze na przeszczepy szpiku, którymi obecnie dysponuje klinika powoli się kurczą i mogą wystarczyć tylko do końca maja. O brakujące 10 mln zł kierowniczka kliniki walczyła w resorcie zdrowia. Największy ośrodek w kraju staje bo kończą się kontrakty. Mam zasadę taką, że to co mówię, to robię i myślę - powiedziała reporterowi RMF FM profesor Sławomira Kyrcz-Krzemień:

I takiego samego zachowania oczekuje się od minister zdrowia Ewy Kopacz, która na razie złożyła ustną deklarację pomocy klinice. Pokryty ma zostać także wart milion złotych dług, który wynika z większej liczby przeprowadzonych przeszczepów szpiku w ubiegłym roku.