Policja i straż miejska zamknęły dwie ulice - Powiśle i Podzamcze - oraz parking w centrum Krakowa - to początek utrudnień, jakie towarzyszyć będą kierowcom w czasie spotkania Grupy Wyszehradzkiej i obchodów 20. rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca.

Głównym utrudnieniem okazuje się zamknięty parking dla autobusów wycieczkowych. To miejsce jest największym placem w Krakowie, gdzie mogą zatrzymywać się autokary i bezpiecznie wysadzać turystów. Od rana jest jednak pusty i taki pozostanie aż do jutra.

Kierowcy z narażeniem przepisów zatrzymują się więc na wąskich ulicach, by wysadzić pasażerów. Przywiozłem małe dzieci, przedszkolne, które muszą wysiadać w niebezpiecznym miejscu. Tak jak po staremu: Hołoto, wysiadać na bruk i sobie idźcie, gdzie chcecie - żalił się jeden z kierowców naszemu reporterowi. Szkoda, że nikt nie pomyślał o bezpieczeństwie dzieci i turystów.

Jest też dobra wiadomość dla rowerzystów i pieszych. Premier Donald Tusk nie przywita swoich gości na Bulwarach Wiślanych, więc ścieżki rowerowe i spacerowe nie będą zamknięte jak wcześniej planowano.