​Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisał ponowną decyzję o pozwoleniu na budowę stacji metra na warszawskiej Woli. Pierwszą decyzję wojewody w tej sprawie uchylił Generalny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Wojewoda podpisał pozwolenie podczas konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim. Zapowiedział, że zostanie ono "bezzwłocznie" przekazane do miasta.

Sipiera podkreślił, że podtrzymuje swoją decyzję ws. wydania pozwolenia na budowę stacji II linii metra "Księcia Janusza". Podtrzymuję, że nie popełniłem żadnego błędu - powiedział. Dodał, że od rozstrzygania sporów są sądy, a nie wojewoda. Zapewnił, że budowa metra nie jest zagrożona.

Sipiera przypomniał, że GINB uchylił jego pierwszą decyzję o pozwoleniu na budowę z uwagi na wątpliwości, co do własności sześciu działek. GINB uchylił decyzję do ponownego rozpatrzenia przez wojewodę.

Sporne działki znajdują się poza terenem budowy metra. O nieruchomości upomniała się reaktywowana przedwojenna spółka Ulrich i spółdzielnia mieszkaniowa Koło. 

(az)