W nocy strażacy walczyli z dużym pożarem składowiska śmieci w Rawiczu w Wielkopolsce. Przy ulicy Armii Krajowej płonęły dwie hałdy odpadów. Obie wysokie na mniej więcej 5 metrów. O poranku ogień został opanowany, ale dogaszanie potrwa kilka dni.

Ogromny pożar składowiska śmieci w wielkopolskim Rawiczu. W nocy przy ulicy Armii Krajowej płonęły dwie hałdy odpadów. Jak przekazała RMF FM straż pożarna, na miejscu pracowało ponad 48 pojazdów pożarniczych. 

Do wybuchu pożaru doszło przed godz. 2.00. 

Bardzo dużo tych odpadów jest gromadzonych na terenie zakładu, robimy wszystko w miarę możliwości, żeby ten pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część firmy. Dysponujemy cysternami, podnośnikami, drabiną. Oprócz strażaków na miejscu jest też policja, przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - powiedział nam w nocy rzecznik prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Rawiczu, brygadier Krzysztof Skrzypczak.

Przed godziną 6:00 rano strażacy powiedzieli nam, że sytuacja jest opanowana. Apelowali też do mieszkańców, by nie otwierali w swoich domach okien. W tym samym miejscu - dwa lata temu doszło do podobnego pożaru.

Dogaszanie potrwa kilka dni

Nawet kilka dni potrwa dogaszanie pożaru w zakładzie recyklingowym w wielkopolskim Rawiczu. Jak informuje reporter RMF FM, który był na miejscu, strażacy muszą zebrać spalone odpady i przewieźć je w inne miejsce, gdzie zostaną one całkowicie dogaszone.

Paliły się przede wszystkim tekstylia oraz tworzywa sztuczne. Ich powierzchnia to prawie 2.5 tysiąca metrów kwadratowych. Ewakuacja mieszkańców nie była konieczna.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: