Prokuratura Rejonowa w Busku Zdroju rozpoczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w sadzie w miejscowości Wełnin w gminie Solec-Zdrój. Wciąż trwają poszukiwania matki dziecka.

Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

W piątek przeprowadzono sekcję zwłok. Zlecono także dodatkowe badania posekcyjne i dopiero po ich uzyskaniu sporządzona zostanie opinia dotycząca przyczyny zgonu - przekazał Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokurator zaznaczył, że w śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy niezbędny do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Wciąż nie jest znana matka dziecka.

Ciało dziecka znalazł mieszkaniec Wełnina

Ciało noworodka znalazł w Wełninie mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna w czwartkowy poranek wyszedł na spacer z psem. Zwierzę poprowadziło go do miejsca w sadzie na nieużytkach rolnych, w którym na ziemi, częściowo przysypane, znajdowały się zwłoki dziecka. Na miejsce przyjechali policjanci i służby medyczne. Niestety informacja o znalezisku się potwierdziła, a biegły lekarz stwierdził zgon dziecka.

Trwa wyjaśnianie, czy zwłoki noworodka zostały tam porzucone, czy też w tym miejscu odbył się poród.