Za nami ostatni kurs szalonego wakacyjnego pociągu RMF FM do Małopolski! Z Wrocławia przyjechaliśmy do Tarnowa. W specjalnym składzie były gwiazdy polskiej muzyki, sportowcy, influencerzy oraz przede wszystkim Słuchacze RMF FM. Nie zabrakło atrakcji i dobrej zabawy!

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Wakacyjny pociąg RMF FM dotarł do Tarnowa

Wakacyjny pociąg RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej dotarł do celu. Przed 14 specjalny skład dojechał do Tarnowa. 

Z jednej strony wszyscy są w dobrych nastrojach, bo to było kilka godzin świetnej zabawy. Nikt nie chce wychodzić z pociągu. Z drugiej strony serce bije mocniej, bo to był ostatni wakacyjny pociąg RMF FM w tym roku - podsumowuje dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz. 

Cała podróż była super! Klimat jest ekstra, częściej powinny być takie pociągi - relacjonowali nasi słuchacze.

Krótki postój tuż przed Tarnowem

Trening, koncert i wiele innych atrakcji wakacyjnego pociągu RMF FM

Pasażerowie pociągu w przerwie między koncertami i innymi atrakcjami mogli posilić się wyjątkowymi słodyczami - żółto-niebieskimi eremefkami, które serwowała myślenicka mistrzyni cukiernictwa Sylwia Bała. Razem z wolontariuszkami Fundacji Akuratna zapraszała pasażerów na charytatywny SMYK FEST, który w dniach 18-20 sierpnia odbędzie się w Myślenicach pod patronatem RMF FM. Tam eremefki będzie można kupować jako charytatywne cegiełki - 100 proc. wydanych na nie pieniędzy trafi do chorych dzieci. 

Kraków już za nami, Tarnów coraz bliżej

Wakacyjny pociąg RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej minął Kraków. Największą niespodzianką była małopolska koza. Zwierzę na dworzec Kraków Główny przywieźli górale i od razu na miejsce przybiegli pasażerowie z sąsiednich peronów.

Przed chwilą do wakacyjnego pociągu RMF FM wsiadł Gromee. Stolica Małopolski jednak już za nami. Pociąg znów rozpędził się do 120 km/h. Jedziemy do Tarnowa! Na miejscu będziemy jeszcze przed 14.

Krótki postój w Trzebini, a po nim koncert

Wakacyjny pociąg RMF FM miał krótki postój w małopolskiej Trzebini, zmierzamy w stronę Krakowa. W imprezowym przedziale za moment koncert zespołu Three of us. Gitary już nastrojone, czekamy na słuchaczy!  

Kolejna porcja zdjęć z wakacyjnego pociągu RMF FM

Za nami kolejna stacja - Katowice Główne

Wakacyjny pociąg RMF FM minął kolejna stację. Przed południem skład miał krótki postój w Katowicach. Pasażerów na peronie witał big band. Nogi same rwały się do tańca. Zresztą posłuchajcie i zobaczcie. 

O to chodzi, żeby się bawić. Mamy weekend, więc odpoczywamy. Super atmosfera, super ludzie - mówili naszemu dziennikarzowi Marcinowi Buczkowi słuchacze. A nasz pociąg mknie już dalej, kolejna stacja to Kraków Główny.

Przewodnik po Tarnowie opowiada o mieście

Dotarliśmy do Gliwic

Imprezowy wagon wakacyjnego pociągu RMF FM

Ponad 70 kilometrów za nami, zbliżamy się do Opola

Ponad 70 kilometrów przejechał już wakacyjny Pociąg RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Ruszyliśmy nieco ponad pół godziny temu z Wrocławia w stronę Tarnowa. Pociągiem jadą z nami m.in. członkowie zespołu Red Lips. Niebawem dotrzemy do Opola.

Wakacyjny pociąg RMF FM znów na trasie!

Wakacyjny Pociąg RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej znów jest w trasie! Przed chwilą specjalny skład ruszył z Dworca Wrocław Główny i zmierza do Tarnowa. Posłuchajcie relacji naszego dziennikarza Michała Dobrołowicza.

Wakacyjny pociąg RMF FM we Wrocławiu

Za chwilę zaczynamy

Wielkie odliczanie do startu naszej akcji! Na dworcu Wrocław Główny są już nasi dziennikarze Michał Dobrołowicz i Paweł Pyclik. Za chwilę na peronie trzecim rozpocznie się koncert zespołu Big Band Małopolski.

Rozkład jazdy

Oto nasz dzisiejszy rozkład jazdy:

 • Wrocław Główny, peron 3, tor 5, godz.: 9:00 - 9:23 - START
 • Opole Główne, peron 2, tor 2, godz.: 10:06 - 10:11
 • Gliwice, peron 2, tor 5, godz.: 10:59 - 11:09
 • Katowice, peron 3, tor 2, godz.: 11:29 - 11:39
 • Kraków Główny, peron 3, tor 1, godz.: 12:39 - 12:44
 • Brzesko Okocim, peron 1, godz.: 13:18 - 13:28
 • Tarnów, peron 2, tor 3, godz.: 13:41 - META

Plan podróży

Gwiazdy w wakacyjnym pociągu RMF FM

Dziś do naszego szalonego pociągu wsiądą m.in.:

 • Natalia Nykiel,
 • Gromee,
 • Sara Chmiel,
 • Red Lips,
 • Dziewczyna z butelką wina,
 • Three of us,
 • Adrianna Palka,
 • Big Band Małopolski.

Gdzie byliśmy do tej pory?

24 czerwca jechaliśmy z Gdyni do Krakowa!

W te wakacje wszystkie drogi prowadzą do Krakowa i Małopolski! Mieszkańcy całej Polski ruszają w niezapomnianą podróż jednym z czterech wakacyjnych pociągów RMF FM, które kursują w ramach kampanii "Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę".

Pierwszy z nich to trasa Gdynia-Kraków. W czasie tej podróży pasażerów ugościli: Mariusz Kałamaga, Anastazja Maciąg, Marta Kruk, Dominik Dudek, Just Edi, Karolina Bojar, Krzysztof Golonka, Mateusz Gessler, Natalia Damek, Mariusz Grochowski, Aleksandra Jarecka, Stan Zapalny, Natalia Zastępa.

<<< ZOBACZ relację z trasy Gdynia-Kraków >>>

8 lipca jechaliśmy z Warszawy do Nowego Sącza!

Drugi pociąg mknął przez Polskę 8 lipca. Na trasie Warszawa-Nowy Sącz nie zabrakło dobrej zabawy i wyśmienitych humorów, o które zadbali nasi goście. Blanka, Danzel, Oskar Cyms, Mikołaj Rey, Chvost, Katarzyna Krzeszowska, Miss i Misterzy 2023, Natalia Tomasiak, Ewelina Kobryn, Joanna Legawiec, Hubert Kozłowski, Baba z Gór.

<<< ZOBACZ relację z trasy Warszawa-Nowy Sącz >>> 

Poznań - Zator. Tę trasę przejechaliśmy 22 lipca

Trzeci wakacyjny pociąg RMF FM przejechał z Poznania do Zatora. Razem z nami podróżowal: Golec uOrkiestra, Blue Cafe, Katarzyna Bosacka, Alicja Jarosz, Chvost, Apilandia, Grupa Jurajska GOPR, Grupa rekonstrukcyjna Juromania, Łukasz "Otto" Wójcik, Grupa taneczna Insomnia, Just Edi Show, Katarzyna Bielecka. 

<<< ZOBACZ relację z trasy Poznań-Zator >>>

Czwarty kurs wakacyjnego pociągu RMF FM

Przed nami czwarty kurs wakacyjnego pociągu RMF FM do Małopolski. Na trasie zaplanowaliśmy kilka przystanków. Nasze wagony zatrzymają się na stacjach: Wrocław Główny, Opole Główne, Gliwice, Katowice, Kraków Główny, Tarnów. 

Relację z tego wydarzenia usłyszycie na antenie RMF FM i zobaczycie na naszym Instagramie i specjalnej stronie Wakacyjnego pociągu do Małopolski.

Organizatorem kampanii "Daj się ugościć!" w ramach projektu "Małopolska - cel podróży" jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z województwem małopolskim oraz miastem Kraków.