Mieczysław Wachowski występował na Wybrzeżu jako persona, która siedzi w narkotykach - mówi reporterom RMF skruszony gangster; dziś współpracujący z amerykańską agencją antynarkotykową. Wachowski zaprzecza.

Mężczyzna, do którego w Stanach Zjednoczonych dotarli nasi reporterzy, mówi wprost o powiązaniach byłego szefa Kancelarii Prezydenciej Lecha Wałęsy z gangami narkotykowymi.

Wachowski występował na Wybrzeżu jako persona, która siedzi w narkotykach. Wiedziałem to od ludzi bardzo mocno siedzących w narkotykach (…) jak „Schwarzenegger”, z którym się przyjaźniłem, jak Nikodem Skotarczak, „Nikoś”, jak „Jurand”. Ci ludzie byli zorientowani, kto i jak trzyma na Wybrzeżu narkotyki.

Były gangster opowiedział nam o transporcie 800 kg kokainy, który zamówił u niego „Słowik”, jeden z gangsterów pruszkowskich. Towar miał zostać przewieziony z wysp Bahama do Polski.

Mówił, że droga jest pewna, że towar nie wpadnie, ponieważ za tę drogę odpowiada jeden z poważnych ludzi w Polsce. Tu muszę wymienić nazwisko Mieczysława Wachowskiego. Z ust „Słowika” padło, że Mietek – jak to się mówi – załatwi transport bezpieczny do Gdyni. Opowiedział, jak to mniej więcej będzie wyglądało. Amerykańcy oficerowie z rządowej agencji antynarkotykowej DEA twierdzą, że informator jest bardzo wiarygodny i w jego relację można wierzyć

Wg naszych informacji, prokuratorzy dysponują zeznaniami innego skruszonego gangstera, który potwierdza wersję naszego informatora. Sprawą zajmuje się Prokuratura Apelacyjna w Krakowie. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie posiada już szereg informacji potwierdzających tego rodzaju fakty. Ale oprócz tego nazwiska pojawia się szereg innych osób, które mniej lub bardziej znane są polskiej opinii publicznej - mówi prok. Włodzimierz Krzywicki.

Prokuratorzy cały czas weryfikują materiał. Może to potrwać nawet kilka miesięcy. Ale już teraz wiadomo, że narkotykowi bossowie nie działali w próżni; musiał im pomagać im ktoś bardzo wysoko postawiony. Mieczysław Wachowski wszystkiemu zaprzeczył. Informacje byłych gangsterów skwitował śmiechem.