Od sobotniego poranka na drogach w Polsce robiło się tłoczno. Polacy ruszyli głównie nad morze. Na Gorącą Linię RMF FM informowaliście o zakorkowanych trasach m.in. w nadmorskich miejscowościach. Tradycyjnie korki pojawiły się także na trasie S3 między Skwierzyną a Gorzowem Wielkopolskim. Jazdy nie ułatwiała też bójka pseudokibiców w Krzyżanowie niedaleko Kutna na autostradzie A1 w województwie łódzkim. Przez kilka godzin zablokowana była jezdnia w kierunku Gdańska.

Informację o bójce pseudokibiców dostaliśmy na Gorącą Linię przed południem. Dzwonili do nas m.in. kierowcy z zakorkowanej A1. Na trasie przed Kutnem w stronę Gdańska utworzył się gigantyczny korek!

TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ

Inne, ważne utrudnienie. Tym razem na S3:

Na odcinku trasy S3 między Skwierzyną a Gorzowem Wlkp. i obwodnicy drugiego z tych miast utworzył się dziś korek w kierunku Szczecina. Jak podawała GDDKiA, w sobotę rano miał ok. 5-6 km. Sytuacja powtarza się w każdy wakacyjny weekend. 

Zator zaczynał tworzyć się na jedno-jezdniowej obwodnicy Gorzowa Wlkp. Ruch na obwodnicy Gorzowa Wlkp. był znacznie spowolniony w kierunku Szczecina. 

Zachodnia obwodnica Gorzowa Wlkp. - w ciągu S3 - jest rozbudowywana o drugą jezdnię.

Oto film nadesłany na Gorącą Linię RMF FM. Droga S3 z Gorzowa do Szczecina.

17:40 Zakończyło się już utrudnienie na trasie S3 między Skwierzyną a Gorzowem Wlkp.

17:06 Pięć osób zostało rannych w zderzeniu dwóch samochodów na krajowej "73" w pobliżu Stopnicy w Świętokrzyskiem. Na trasie Busko-Zdrój - Pacanów ruch odbywa się wahadłowo. 

15:55 Przejezdna jest już autostrada A1 w kierunku Gdańska. Droga była zablokowana w okolicach parkingu Krzyżanów Wschód w Łódzkiem, gdzie starły się dwie grupy pseudokibiców.

15:08 Autostrada A1 w miejscu, w którym pobili sie pseudokobice, już za chwilę ma być przejezdna - poinformowali nas policjanci.

14:34 Utrudnienie na drodze krajowej nr 61 na odcinku Różan - Ostrołęka w pobliżu miejscowości Nożewo. Zderzyły się 3 samochody osobowe, ranna została jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wprowadziła objazd drogami lokalnymi.

14:32 Utrudnienia także na autostradzie A4 koło Zgorzelca. Na odcinku między węzłami Wrocław Wschód i Bielany Wrocław samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Nie ma informacji o poszkodowanych. Zablokowany jest jeden pas ruchu.

13:37 Utrudnienie na dk 1 odcinek Pszczyna - Bielsko-Biała w pobliżu m. Goczałkowice Zdrój (woj. śląskie). Zderzyły się 2 samochody osobowe. Zablokowany prawy pas ruchu jezdni w kierunku m. Bielsko-Biała. Przewidywany czas trwania utrudnienia ok 2 godz.

13:11 Utrudnienie na A4 odcinek Opole - Gliwice w pobliżu m. Rudziniec (woj. śląskie. Trwa akcja gaszenia pożaru samochodu osobowego. Zablokowany prawy pas ruchu jezdni w k. Wrocławia. Przewidywany czas trwania utrudnienia ok 2 godz.

13:00 Najnowsza informacja z A1: Ustawka kibiców na MOP Krzyżanów Wschód. Jezdnia w kierunku Gdańska zablokowana całkowicie. 

12:56 Trzy osoby zostały ranne w starciach grup pseudokibiców, do których doszło w sobotę na parkingu Krzyżanów Wschód (Łódzkie) przy autostradzie A1 - informuje policja. W miejscu bójki w kierunku Gdańska w okolicach MOP Krzyżanów Wschód tworzą się korki. Policja radzi objazdy: na węźle Piątek trzeba skręcić na DW 703, później na DW 702 w kierunku Kutna, następnie na DK 92 w kierunku Łowicza i wrócić na A1 na węźle Kutno Wschód.

12:40 Poważne utrudnienia dla kierowców w Szczecinie. Po tym jak na ulicy Energetyków - tuż za zjazdem z Mostu Długiego - samochód osobowy zderzył się z autobusem, zablokowane są tory tramwajowe - ostrzega reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska.  Podstawiane zostały autobusy zastępcze. W korku stanęli też kierowcy, którym do dyspozycji został tylko jeden pas.

12:36 Utrudnienie na dk 58 odcinek Ruciane Nida - Pisz w pobliżu m. Szeroki Bór (woj. warmińsko-mazurskie). Doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. 2 osoby zostały ranne. Droga została zablokowana. Przewidywany czas trwania utrudnienia ok 2 godz.

12:33 Auto w ogniu na autostradzie A4 między Katowicami a Wrocławiem - informuje słuchacz RMF FM i wysyła zdjęcie:

12:05 Utrudnienie na dk 94 odcinek Gliwice - Pyskowice w pobliżu m. Boniowice (woj. śląskie). Doszło do zderzenia 2 samochodów. 7 osób zostało rannych. Droga została zablokowana. Przewidywany czas trwania utrudnienia 2,5 godz.

11:00 Utrudnienie na S8 odcinek Wrocław - Oleśnica w pobliżu w. Wrocław Psie Pole (woj. dolnośląskie) zepsuła się ciężarówka. Zablokowany prawy pas ruchu jezdni w k. Warszawy. Przewidywany czas trwania utrudnienia ok 1,5 godz.    

10:40 Utrudnienie na dk 77 odcinek Lipnik - Sandomierz w pobliżu m. Różki (woj. świętokrzyskie). Zderzyły się dwa auta osobowe. 1 osoba została ranna. Wprowadzono ruch wahadłowy. Przewidywany czas trwania utrudnienia 2,5 godz.

10:00 Trasa S3 - odcinek Skwierzyna - Gorzów Wlkp. (województwo lubuskie): Wywróciła się cysterna z cementem. Utrudnienia mogą potrwać osiem godzin! 

09:52 Na trasie krajowej numer 46 na odcinku Opole - Lubliniec, okolice m. Gosławice (woj. opolskie) samochód osobowy wjechał do rowu. 1 osoba ranna. Ruch odbywa się wahadłowo. Przewidywany czas trwania utrudnienia 2 godz.

09:15 Na dk nr 1 na odcinku Piotrków Trybunalski - Kamieńsk, m. Wola Krzysztoporska (woj. łódzkie) doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. 1 osoba ranna. Ruch w kierunku Katowic odbywa się pasem awaryjnym. Przewidywany czas trwania utrudnienia 2 godz.

08:48 Na dk nr 32 na odcinku Kargowa - Sulechów, m. Sulechów (woj. lubuskie) doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. 1 osoba ranna. Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazd ulicami m. Sulechów.

08:37 Na S6 Gdynia - Gdańsk na wysokości węzła Szadółki (woj. pomorskie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Nikomu nic się nie stało. Ruch w kierunku Gdyni odbywa się 1 pasem (lewym). Przewidywany czas trwania utrudnienia 1 godz.

08:15 Na S3 na odcinku Skwierzyna - Gorzów Wielkopolski, m. Skwierzyna (woj. lubuskie) trwają prace związane z wyciąganiem samochodu ciężarowego z rowu. Ruch w kierunku Szczecina odbywa się 1 pasem (lewym). Przewidywany czas trwania utrudnienia 3 godz.

(ug/łł) 

 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.