Zator utworzył się przez duże natężenie ruchu na wąskim odcinku drogi. Korki są przed wjazdem na obwodnicę Gorzowa. Zator liczy ok. 10 km.
W Gorzowie trwa budowa nowej, szerszej drogi. Nowy, dwupasmowy odcinek miał być oddany do użytku przed weekendem. Plany pokrzyżowała ulewa. Nowy termin otwarcia tego fragmentu ekspresowej trójki, to wtorek.
Nadmorska trójka korkuje się też w przeciwnym kierunku na wysokości Parłówka. Wracającym znad morza przypominamy o trasie alternatywnej przez Stepnicę.
(mal)