W grudniu powinien być znany projektant Stadionu Narodowego w Warszawie, na którym ma się odbyć mecz otwarcia. Propozycje są trzy.

Ustępujące kierownictwo Ministerstwa Sportu zarekomenduje swoim następcom trzy konsorcja budowlane, które zajęłyby się budową Stadionu Narodowego w Warszawie. Są to firmy: APA KA, HOK Sport i JSK Architekci. czytaj więcej

Jedna z firm zaprojektowała między innymi trzy stadiony w Londynie; druga stadion we Wrocławiu i nowy stadion Legii w Warszawie.

Trzecia to pracownia profesora Stefana Kuryłowicza, która współtworzyła duże obiekty biurowe i centra dystrybucyjne. To właśnie ta propozycja najbardziej podoba się byłej minister sportu, Elżbiecie Jakubiak: Ponieważ ten projekt jest najbardziej zaawansowany.

Wybór projektu, który nie powinien kosztować więcej niż 10 milionów euro należy teraz do Mirosława Drzewieckiego. Nowy minister sportu mówił, że chce jeszcze raz przeanalizować wszystkie propozycje. Być może wybór padnie więc na inną pracownię, niż te zaproponowane przez Elżbietę Jakubiak.