Ustawa najpewniej zostanie podpisana, po czym prezydent skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego – mówi szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Lech Kaczyński ma 21 dni na decyzję w tej sprawie. Prezydent nie będzie czekał tak długo i podpisze ją prawdopodobnie w ciągu w najbliższych dni - deklaruje Stasiak.

Szef prezydenckiej kancelarii nie podał jednak konkretnej daty. Zapewnił jedynie, że stanie się to szybciej niż z upływem ustawowego terminu. A ten dla ustawy hazardowej już biegnie. Jest w Kancelarii Prezydenta. Wczoraj wieczorem, jak zapowiedział szef kancelarii Sejmu, pani woźna przyniosła wieczorem rzeczoną ustawę.

Teraz Lech Kaczyński ma się zapoznać z regulacją, podpisać ją, a następnie skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Na tym jednak nie koniec. Jak ujawnił minister Stasiak, prezydent już myśli o poprawkach do ustawy: Skłania się do tej decyzji, żeby szanse dać, ale jednocześnie zadbać o jakość prawa i usuwać te rzeczy, które budzą wątpliwości, albo mogą tworzyć pole do nadużyć. Prezydent zwraca uwagę między innymi na tryb wprowadzenia nową ustawą zmian w kodeksach i nieprecyzyjną terminologię. Nie wyklucza też, że ta regulacja może ograniczać wolność gospodarczą.