Ponad 24 tys. funkcjonariuszy wzięło udział w ogólnopolskiej akcji poszukiwawczej, która miała miejsce w poniedziałek i wtorek (9 i 10 czerwca). Jej celem było zatrzymanie osób poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia wydanymi przez sądy lub prokuraturę. Przedsięwzięcie koordynowało Biuro Kryminalne KGP.
- Funkcjonariusze różnych służb zatrzymali w szeroko zakrojonej akcji 1567 osób poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości lub prokuraturę.
- W tej grupie było m.in. 153 cudzoziemców, którzy w naszym kraju przebywali nielegalnie.
Mundurowym udało się znaleźć i zatrzymać 1567 osób poszukiwanych przez Polskę oraz 11 osób poszukiwanych przez inne kraje.
W tej grupie było 153 cudzoziemców.
W akcji uczestniczyła straż graniczna. Jednym z celów było bowiem sprawdzenie legalności pobytu cudzoziemców na terenie naszego kraju. Wobec 139 zatrzymanych osób skierowano wnioski o wydalenie w związku z nielegalnym pobytem.
Policjanci informują, że jednym z zatrzymanych jest 59-latek, który w 2014 r. dopuścił się zabójstwa. Na terenie garnizonu dolnośląskiego zatrzymano natomiast osobę poszukiwaną, która posiadała przy sobie środki odurzające i psychotropowe.
W ręce policji wpadł także mężczyzna powiązany ze środowiskiem pseudokibiców, który na co dzień ukrywał się w zachodniej Europie. Funkcjonariusze zatrzymali go tuż po powrocie do Polski.
W komunikacie podkreślono, że akcję zrealizowano w ramach cyklicznych, ogólnopolskich działań dla wzmocnienia bezpieczeństwa nad Wisłą.