Kryzys finansowy, budżet na przyszły rok, zmiany w służbie zdrowia i podział kompetencji w państwie. To tematy, którymi według zapowiedzi i przewidywań, zajmą się w poniedziałek premier Donald Tusk i szef największej partii opozycyjnej Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek o godzinie 16. prezes PiS ma usiąść do rozmów z premierem w jego kancelarii. Według zapowiedzi Przemysława Gosiewskiego, Jarosław Kaczyński przyniesie ze sobą siedmiopunktowy plan gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Wiąże się to z działaniami, które są potrzebne dzisiaj, aby stabilizować sytuację w Polsce, ale również by zracjonalizować pewne rozwiązania budżetowe - wyjaśnia Gosiewski:

Platforma Obywatelska twierdzi, że najlepszą receptą na globalny kryzys byłoby potwierdzenie terminu przystąpienia przez Polskę do strefy euro. Szef klubu parlamentarnego PiS nazywa jednak zapowiedzi partii rządzącej wyłącznie tematem medialnym:

Przemysław Gosiewski nie zgadza się również, że przyjęcie przez Polskę wspólnej europejskiej waluty mogłoby pomóc jej przezwyciężyć kryzys gospodarczy:

To jest rozwiązanie, które jest potrzebne Polsce obiektywnie, a nie w związku z kryzysem finansowym - odpowiada na zarzuty opozycji wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld: