Trudne warunki są na szlakach turystycznych w Beskidach. W sobotę rano temperatura przy schronisku nieznacznie przekraczała zero stopni. Najcieplej było na Przysłopiu - 5 stopni. W górach padał deszcz, więc na szlakach może być ślisko - poinformowali ratownicy GOPR.

Warunki są typowe dla późnej jesieni. Temperatura jest bliska 0. Na Pilsku i Babiej Górze mogą występować przymrozki. W partiach szczytowych na szlakach możliwe są oblodzenia. Widoczność w sobotę rano była ograniczona. Miejscami nie przekracza 100 m. Rano w Szczyrku było 7 st., na Hali Miziowej 2 st., a na Klimczoku i Markowych Szczawinach 3 st., na Leskowcu 4, a na Przysłopiu 5. Wiał dość silny wiatr - podał ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR

Turyści, którzy wybiorą się na wycieczkę, muszą się ubrać odpowiednio do pory roku. Niezbędne są buty do wędrówki po górach. Warto zaopatrzyć się w kijki, które pomogą zachować równowagę. Należy mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek". Planując wyjście w góry, trzeba brać pod uwagę, że zmrok zapada wcześnie.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601-100-300.