Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku na krajowej "8" między Białymstokiem a Augustowem. Samochód wypadł tam z trasy i uderzył w drzewo. Do wypadku doszło również w okolicach Grudziądza na krajowej "16". Autobus z 26 pasażerami zjechał na śliskiej nawierzchni do rowu i przewrócił się. Ucierpiało 5 osób, w tym trójka dzieci, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W całym kraju pogorszyły się warunki na drogach.

Śnieg może pojawiać się miejscami w Warmińsko-Mazurskiem, Pomorskiem, na Mazowszu, w Wielkopolsce i w Lubuskiem. Opady mogą być intensywne. Synoptycy ostrzegali również przed silnym wiatrem, dochodzącym w porywach do 70 km/godz. Wiele polskich dróg pokrywa warstwa śniegu, a nawet lodu.

Pod koniec dnia ustabilizował się ruch na Zakopiance. Przez dwa dni trasa Zakopane - Kraków przeżywała prawdziwe oblężenie wracających z noworocznych szaleństw turystów. Jeszcze przed południem na jej pokonanie należało zarezerwować nawet siedem godzin. Wieczorem, jak donosił krakowski reporter RMF FM Maciej Grzyb, kilometrowy korek utworzył się przy wjeździe do stolicy Małopolski.