Szczególnie źle jest na drogach województw: zachodnipomorskiego i lubuskiego. W Lubuskiem śnieg pada nieprzerwanie od wczorajszego popołudnia. Drogi są bardzo śliskie.

Już wczoraj po południu doszło tam do pierwszych kolizji. W nocy miało też miejsce kilka groźnie wyglądających zdarzeń drogowych, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Nie najlepsza sytuacja panuje na drogach krajowych nr 2 (Świecko-Warszawa) i 3 (Szczecin-Zielona Góra), a także na innych prowadzących do dużych przejść granicznych m.in. w Gubinie, Olszynie.

Poprawy pogody w Lubuskiem należy spodziewać się dopiero po południu, temperatura ma wtedy osiągnąć maksymalnie 2 stopnie powyżej zera - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Oddział we Wrocławiu.

Złe warunki panują także na drogach w innych częściach kraju. Do wypadku doszło m.in. na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa. W Sierpcu zderzyła się ciężarówka z samochodem osobowym. Trzy ranne osoby trafiły do szpitala. W tej chwili w miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo.