Trudne warunki do jazdy panują na Pomorzu, gdzie zaczął intensywnie padać śnieg. Główne drogi są odśnieżane na bieżąco, ale na lokalnych jest biało. Najgorzej jest w okolicach Bytowa i Kościerzyny. Na Śląsku z kolei doszło dziś do 9 wypadków i prawie 120 kolizji.

Na wielu drogach utrzymuje się błoto pośniegowe. Cały czas jednak próbują się z tym uporać drogowcy. Pomorska policja nie ma sygnałów o przypadkach zablokowania dróg spowodowanych śnieżnymi zaspami.

Z powodu licznych wypadków i kolizji na Śląsku wielu miejscach tworzą się korki. Z powodu gęstej mgły i minusowych temperatura drogi są bardzo śliskie. Najgorsza sytuacja panuje w zachodniej części województwa - w okolicach Gliwic i Rybnika, ale także Pszczyny i Katowic.

Na drodze krajowej nr 94 w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach w różnych kolizjach w obu kierunkach zderzyło się 10 aut. Zablokowana jest droga wojewódzka nr 933 w powiecie pszczyńskim, gdzie doszło do zderzenia dwóch aut; kolejne samochody nie mogły wyhamować.

Utrudniony jest też ruch na drodze wojewódzkiej nr 928 w okolicach Mikołowa i w Sośnicowicach na drodze 408, gdzie ciężarówka wioząca tlen wpadła w poślizg, a jej przyczepa uderzyła w pieszego prowadzącego rower; mężczyzna jest ranny. W ciężarówkę

uderzyły dwa inne samochody.