Treuga Dei, Pokój Boży, to średniowieczne, kilkudniowe zawieszenie broni. O takie właśnie polityczne zawieszenie broni zwróciło się do opozycji SLD. Pokój miał zapanować do czasu zakończenia brukselskich negocjacji konstytucyjnych z UE. Miał...

Opozycja broń gotowa była złożyć, pomna, że pokój to pokój, a do walki wróci się w ustalonym czasie – jak w średniowieczu. Potem wszyscy rycerze średniowieczni rzucali się sobie do gardeł z jeszcze większą zaciekłością i zapasem sił - mówi Bronisław Komorowski z Platformy Obywatelskiej.

Sił jednak zebrać nie zdążono, bo w Sojuszu Lewicy Demokratycznej nastał czas podziałów dzielnicowych, każdy wojewoda na swoim ugorze robi, co chce - tłumaczy Wiesław Walendziak.

I tak harcowwnik Łapiński, udając jeźdźca na białym koniu, z wiernym giermkiem Naumanem zaatakowali na oślep kogo się da, a kniaź Jaskiernia poparł banitę Leppera wywołując słowną rzeź w drużynie Leszka Siwego. Tym samym udowodnili, że – według Komorowskiego - do poziomu rycerza średniowiecznego niektórym bardzo daleko.

I tak oto po Treuga Dei pozostało jedynie wspomnienie...

10:00