Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przez szefa Narodowego Funduszu Zdrowia Krzysztofa Panasa przestępstw zagrożenia zdrowia i życia oraz niegospodarności – przygotowało Prawo i Sprawiedliwość. Dokument trafi do prokuratury jutro.

Doniesienie przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość trafi wprawdzie do prokuratury, ale opozycji brak wiary, że prokuratura zajmie się nim poważnie. Może to być wniosek, który będzie grzązł w regałach, szufladach prokuratury i być może z biegiem czasu się go umorzy - mówi Bolesław Piecha z PiS i bezradnie rozkłada ręce.

W powodzenie wniosku nie wierzy także Elżbieta Radziszewska z PO, choć nie ukrywa, iż chciałaby, aby premier Miller zdymisjonował Krzysztofa Panasa w ciągu najbliższych godzin. Na to jednak szanse są niewielkie.

Platforma czeka więc na jutrzejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zajmuje się ustawą o Narodowym Funduszu Zdrowia. Jeżeli uzna ją za niekonstytucyjną, PO będzie chciała postawić przed Trybunałem Stanu pomysłodawcę ustawy – byłego ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego. PiS idzie jeszcze dalej – marzy mu się trybunał dla premiera. On spełniał bezpośredni nadzór nad poczynaniami swojego ulubionego ministra Łapińskiego - argumentuje Bolesław Piecha.

Na razie opozycji brakuje głosów, aby którykolwiek z tych wniosków - jeśli zostanie zgłoszony - przeprowadzić.

22:05