Pierwszy na Pomorzu Zachodnim, najdłuższy w Europie i prawdopodobnie na świecie wyciąg dla narciarzy wodnych otwarto dziś oficjalnie w Szczecinku. Zbudowany za jedyne 3 miliony zlotych obiekt, stoi na jeziorze Trzesiecko i jest przystosowany do rozgrywania imprez rangi mistrzostw świata.

Z wyciągu jednocześnie może korzystać 12 osób. Prędkość ślizgu na nartach wodnych i wakeboardzie - specjalnej desce do pływania - jest regulowana i dochodzi do 60 kilometrów na godzinę. To urządzenie to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najbardziej spektakularnych inwestycji miasta w sportową turystykę, w której Szczecinek się specjalizuje.

Jako pierwszy z nowej atrakcji skorzystał wiceburmistrz miasta wykonując w normalnym garniturze pełne okrążenie toru na nartach wodnych, za co licznie zgromadzona publiczność nagrodziła go brawami.

Samorząd Szczecinka jest przekonany, że wyciąg stanie się przebojem turystycznym, a do miasta ściągną narciarze wodni nie tylko z kraju.

Otwarcie wyciągu uświetniły pokazy najlepszych w Polsce narciarzy wodnych i wakeboardzistów. Wyciąg dla narciarzy wodnych w Szczecinku jest czwartym tego rodzaju obiektem w Polsce. Pozostałe znajdują się w Augustowie, Lublinie i Ostródzie.

Gdy żar leje się z nieba, a woda w jeziorze ciepła jak zupa, nic tylko jechać na narty … do Szczecinka.