32 zastępy straży opanowały pożar pól i lasu niedaleko miejscowości Samborsko (pow. złotowski, woj. wielkopolskie). W akcji strażaków wspomaga samolot gaśniczy. W wyniku pożaru, który wybuchł w czwartek po południu, spłonęło około 80 ha zboża na pniu oraz ścierniska.

Oficer prasowy komendanta PSP w Złotowie Tomasz Manikowski powiedział PAP, że strażacy otrzymali informację o pożarze po godz. 15. Zgłoszenie dotyczyło pożaru ścierniska i zboża na pniu - powiedział.

Pożar rozprzestrzenił się na około 80 ha zboża na pniu i ścierniska oraz objął około 4 ha ściółki leśnej w pobliskim lesie - opisał.

W akcji gaśniczej obecnie biorą udział 32 strażackie zastępy z powiatów złotowskiego, pilskiego i wałeckiego, wspierane przez trzy samoloty.

Strażakom na szczęście udało się opanować ogień, teraz trwa dogaszanie pola i zabezpieczanie pobliskiego lasu, tak by pożar nie przedostał się w jego głąb.

Ogień pojawił się w okolicach miejscowości Samborsko, ale wiatr skierował płomienie w stronę lasu. Obecnie żadne budynki mieszkalne nie są zagrożone pożarem. Nie ma informacji, by w wyniku pożaru ktokolwiek został ranny.