Kolejne podejrzenie sepsy na Opolszczyźnie. Do szpitala wojewódzkiego w Opolu trafił 23-letni mężczyzna z Brzegu. W opolskim szpitalu jest jeszcze dwóch innych młodych mężczyzn z Wołczyna. U jednego już stwierdzono posocznicę, drugi wciąż jest badany.

Lekarze podejrzewają, że 23-latek z Brzegu może być zakażony sepsą. Na razie jednak nie wiadomo jakiego rodzaju. Medycy wykluczyli podłoże meningokokowe.

W opolskim szpitalu jest jeszcze dwóch innych młodych mężczyzn z Wołczyna. Ich życiu nic nie zagraża. 19-latek wymaga jednak stałego nadzoru, dlatego leży na oddziale intensywnej opieki medycznej. Służby sanitarne ustaliły, że mężczyźni dwa tygodnie temu spotkali się na tej samej imprezie i wiadomo, że rozmawiali ze sobą. Nie wiadomo, czy to był ich jedyny kontakt. Nie wiadomo też, ile osób z otoczenia 17-latka zostanie objętych nadzorem epidemiologicznym. Ustali to dopiero sanepid.

Wiadomo natomiast, że z otoczenia 19-latka antybiotyk dostanie aż 40 osób. Będzie to najbliższa rodzina, koledzy i osoby ze Śląska, z którymi nastolatek spotkał się kilka tygodni temu na uroczystości rodzinnej.