Austriak Gregor Schlierenzauer zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Adam Małysz przerwał złą passę. Mistrz z Wisły zajął 11. miejsce. Na 21. pozycji uplasował się Kamil Stoch, a na 24. Stefan Hula.

Najlepszy skok w pierwszej serii konkursu oddał Anders Bardal. Norweg poszybował aż na odległość 136,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Austriak Gregor Schlierenzauer, który wylądował na 134 m. Trzeci był Norweg Anders Jacobsen, który zaliczył taką samą odległość jak Bardal, ale dostał gorsze noty od sędziów. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern został sklasyfikowany na 12. pozycji (126 m).

Najlepszy z Polaków Adam Małysz skoczył 126 m i zajął 17. miejsce. Na tej samej pozycji zostali sklasyfikowani także Słoweniec Jernej Damjan i Fin Harri Olli. 20. miejsce zajął Stefan Hula (125,5 m), a 25. Kamil Stoch (122,5 m). Do serii finałowej nie zakwalifikowali się pozostali polscy zawodnicy. Marcin Bachleda skoczył 117,5 m i zajął 33. miejsce. Na 38. pozycji uplasował się Łukasz Rutkowski (116,5 m).

W serii finałowej nie powiodło się Norwegowi Andersowi Bardalowi, który zepsuł skok i spadł z 1. na 7. pozycję. Wykorzystał to Gregor Schlierenzauer. Austriak oddał pewny i spokojny skok, który zapewnił mu zwycięstwo w konkursie. Na drugim miejscu sklasyfikowano Norwega Andersa Jacobsena. Trzeci był Austriak Thomas Morgenstern.

Adam Małysz w serii finałowej oddał poprawny skok. Mistrz z Wisły wylądował na 126,5 m. Pozwoliło mu to na awans w klasyfikacji generalnej konkursu na 11. pozycję. Kilka punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyli także Kamil Stoch (21. miejsce) i Stefan Hula (24. miejsce).