​Zakończyła się sekcja zwłok obu ofiar wybuchu gazu w Częstochowie. Przyczyną śmierci mężczyzn były wielonarządowe urazy spowodowane wybuchem. Śledztwo będzie kontynuowane.

Dzisiaj zakończyła się sekcja zwłok dwóch mężczyzn, którzy zginęli w wyniku eksplozji. Przyczyną ich śmierci były wielonarządowe urazy spowodowane wybuchem.

W poniedziałek na parkingu przed sklepem przy ul. Wrocławskiej w Częstochowie eksplodowała jedna z kilku butli gazowych przewożonych samochodem. Dwie osoby zginęły, jedna została ranna.

Mężczyźni, którzy zginęli, byli zatrudnieni w jednej z częstochowskich firm. Butle z acetylenem, które przewozili, wykorzystywali w pracy.

Jakie są dalsze kroki?

Jak dowiedział się od prokuratury reporter RMF FM Marcin Buczek, teraz najważniejsze będą opinie biegłych. Specjalista z zakresu pożarnictwa będzie próbował ustalić, dlaczego doszło do tej eksplozji. Konieczna będzie też analiza dotycząca sposobu przewożenia i odpowiedniego zabezpieczenia w samochodzie butli z gazem. Do tego dojdzie opinia inspektorów pracy.

 

 

Opracowanie: