Rozmowy przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy z wicepremierem Przemysławem Gosiewskim nie przyniosły żadnych efektów. Po negocjacjach pewne jest tylko to, że jutro związkowcy spotkają się z minister finansów Zytą Gilowską.

W siedzibie Komisji Trójstronnej w Warszawie wicepremier Przemysław Gosiewski spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. czytaj więcej

Dziś rząd zacznie się dowiadywać w szpitalach ile zarabiają lekarze. Ministerstwo nie wie, ani ile lekarze zarabiają, ani ile kosztowałyby podwyżki płac. Dopiero to zostanie ustalone -mówił zbulwersowany rządową niewiedzą Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Zdaniem Gosiewskiego rozmowy nie były łatwe. Dodał jednak, że

ustalono, iż "zostaną wyjaśnione kwestie skutków ewentualnych

podwyżek w służbie zdrowia". Jak sprecyzował, do wszystkich

szpitali zostaną rozesłane w tej sprawie ankiety. Padły różne oceny jeśli chodzi o skutki finansowe potencjalnych podwyżek. Rząd ocenia skutki podwyżek na około 15 mld zł, natomiast strona społeczna na poziomie około 4 mld zł - wyjaśnił Gosiewski.

Jeszcze w tym tygodniu ankieta ma być wysłana do szpitali, tak żeby rząd po ponad dwóch tygodniach strajku mógł w końcu ustalić ile tak naprawdę potrzebuje pieniędzy na podwyżki.

W poniedziałek minął 15. dzień strajku lekarzy. Do końca tygodnia

do akcji ma się włączyć kolejnych 65 szpitali. W piątek

strajkowało 217 placówek. Na 19 czerwca zapowiadana jest

manifestacja pracowników ochrony zdrowia w Warszawie.